Eğitim Felsefemiz

EĞİTİM FELSEFEMİZ

     Beyfen okullarında uyguladığımız eğitim-öğretim modelinde sürdürülebilir olmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle disiplinli, duyarlı, hedefleri olan ve hedefleri belirlenen, öğrencinin takibinin çok önemsendiği, güven ikliminin hakim olduğu ve bunların sonucunda başarının sonuç olarak alındığı bir eğitim felsefesiyle öğrencilerimize eğitim veriyoruz. Onlara eğitim ve yaşamla ilgili değerler katabilmek, hukuk ve demokrasi kültürüne bağlılık, ülkemizin temel sarsılmaz bütünlüğüne bağlılık, dünya ile kolay entegre olabilecek ve her şeyden önce kişinin kendisine ve sonrasında topluma saygılı yetişmesini sağlayacak bir eğitim felsefesi ile yolumuza devam ediyoruz.
     Öğrencilerimizin;  farklılıkların bir zenginlik olduğunu kavramaları, davranışlarında adil ve dürüst olmaları, iyi bir dünya için nasıl katkı sağlayabilirim duygusu ile hareket etmelerini sağlamayı,  eğitimci olarak çok önemsiyoruz. Okulumuz bu amaçla kendi ismiyle ve eğitim-öğretim stratejisiyle hizmet vermektedir. Şunun farkındayız; "öğreten çok önemlidir". O zaman öğretici kadronun tecrübesi, tecrübenin yanında öğretme enerjisi okulumuzda en önemli önceliğimizdir.
 Beyfen Okullarını ayrıcalıklı kılan nedenler vardır; 

·       Beyfen Okulları kendi ismiyle kurulmuştur.

·       Beyfen Okulları 25 yıllık eğitim-öğretim deneyimiyle hizmet verecektir.

·       Beyfen Okulları Disiplin-Takip-Güven ve Sonuç odaklı bir kurumdur.

·       Beyfen Okulları geleneksel çalışma prensiplerini hedef edinmiş bir çalışma vizyonuna sahiptir.

·       Beyfen Okulları Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı eğitim vizyonu ve sonrasına her alanda kendini hazırlamıştır.

·     Beyfen Okullarında Rehberlik en önemli alanlardan birisidir. Evlatlarımızın ders başarısı, gelişim süreçleri, aile, okul gibi tüm kavramlar sıkı bir şekilde, öğrenciye özel bir hizmetle takip edilecek ve veli bilgilendirmesine aşırı hassasiyet gösterilecektir.

·       Beyfen Okullarında çevre bilinci, diksiyon, davranış bilimleri konusunda ayrıcalıklı bir eğitim planı uygulanacaktır.

·       Beyfen Okullarında dil gelişimi en önemli kavramlardan biridir. Dil gelişimi dünya ile entegre olabilmenin yolu olduğu için çok önemsenecektir.

·     Beyfen Okullarında yapılacak bisiklet parkında öğrencilerimizin uygun gün ve zamanlarda okula bisikletle gelmesi özendirilecek ve okulumuzun ön bahçesi olan “Yaşam Vadisi 1. Etap’ta”  hava şartlarının uygun olduğu günlerde bisiklet turları yapılacak, bunlara arada velilerin katılımı da sağlanacaktır.

·     Beyfen Okullarında spor çok önemsenmektedir. Nizami ölçülerdeki kapalı spor salonuyla öğrencilerin anlamlı beden eğitimi dersleri yapması sağlanacaktır. Spor disiplin demektir. Disiplin başarı demektir.

·     Beyfen Okullarında sınav grupları 8. sınıf ve 12. sınıf özel yapılacak çalışmalar, etütler, genel tekrarlar, yoğun deneme sınavları trafiği, yıl ortası, yıl başı ve yıl sonu sınavlara yakın yapılacak sınav hazırlık gece ve gündüz kampları ile çok sıkı bir şeklide hazırlık yapılacaktır.

·      Beyfen Okullarında müzik eğitimi çok önemlidir. Öğrencilerimizin ses becerileri, enstrüman çalma becerileri takip edilecektir.Her ders çok önemlidir. Bu bakış açısıyla öğrencilerimize halk müziği, sanat müziği ve modern müziğin sevdirilmesi konusunda önemli çalışmalar yapılacaktır.

·    Beyfen Okullarında görsel tasarım, resim, kil çalışmaları ve benzeri çalışmalar özellikle küçük yaş grubu gelişimi için çok önemlidir. Bu konu okulumuz tarafından önemsenmektedir.

·    Beyfen Okullarında eğitim planlamasında önemli bir paya sahip olan Türkçe, Matematik derslerinde öğretmen kadrosu ve ek çalışmalar konusunda önemli çalışmalar yapılacaktır.

·       Sosyal projeler, çevreye karşı duyarlılık, liderlik yönlerinin alanlarla paralel ortaya çıkması konusunda çalışmalar yapılacaktır.

·       Beyfen Okullarında yüzme, basketbol, voleybol, futbol ve benzeri sportif aktiviteler çok önemlidir.

·       Beyfen Okullarında kıyafet yönetmeliğine tam uyum söz konusudur. Bu konuda velilerimize kıyafet ile ilgili bir bilgilendirme kağıdı verilecektir.

·       Beyfen Okulları T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na ve bakanlığın koymuş olduğu tüm maddelere bağlı hareket eden bir eğitim kurumudur.

·       Disiplin konusunda Milli Eğitimin disiplin yönetmeliği tam olarak uygulanacaktır.

·     Beyfen okullarında tüm iletişim okul sabit hatları, okul mobil hatlar üzerinden randevu alınarak yapılacaktır. Kurumsal iletişimde mail sistemi kullanılacaktır. Farklı sosyal paylaşım siteleri üzerinden veli-kurum çalışanı ilişkisi sağlanmayacaktır.

·    Beyfen Okullarında e-okul veli sistemi dışında Akbim Veri Analiz Sistemi uygulanmaktadır. Veli ya da öğrenci tüm sonuçları, karneleri ve başarı durumunu buradan takip edebilecektir.


  1.              25 yıllık eğitim tecrübesiyle ülkemizin milli ve manevi değerlerini benimsemiş, muasır medeniyeti hedef edinmiş bir okul olarak amacımız; çok söz söylemek değil eğitimde başarılı işler yapmaktır. Güveninize layık olacağımıza inancımız tamdır. Beyfen Okullarından mezun olmak öğrencimize, hem akademik hem de sosyal hayat başarısı sağlayacaktır.