Hedeflerimiz


TEMEL HEDEFLERİMİZ

Beyfen okullarında açıklanan misyon ve vizyon ilkelerine bağlı olarak bazı temel hedefler belirlenmiştir. Okulumuzu kurarken temel hedefimiz; başkalarının başarı hikayeleri ile beslenen değil, kendi başarı hikayelerini yazan nesiller yetiştirmeyi sağlamaktır

Toplumun temeli ailedir. Bizim açımızdan aile en kutsal kurumdur. Çocuk ilk eğitimini ailede almaya başlar. Ve eğitimin en önemli ayağı olan aile içi eğitim hayat boyu devam ederken, çocuğun aile dışında karşılaştığı ilk kurum ise okuldur ve okuldaki öğretmenleridir. Bu sebeple aile dışında evlatlarımızı bekleyen öncelikli kavram güvendir.  Okul olarak bize düşen görev ise, sizin için en  değerli evlatlarınıza gelecekle ilgili doğru hedefler belirleyebilmek ve bu hedefler doğrultusunda onlarla yan yana yürüyebilmektir.  Evlatlarımızı Atatürkçü bir çizgide “İlmi hür, fikri hür, vicdanı hür” bireyler olarak topluma kazandırmaktır.

Hedefimiz hayatları boyunca iz bırakabilecek sağlam dokunuşlarda bulunmaktır. Bu dokunuşlarla disiplin ve başarı odaklı bir ortamda, öğrencilerimizin hem akademik yönlerinin, hem sanat ve spor yatkınlıklarının, hem de dil becerilerinin gelişimine katkıda bulunmaktır. Her biri birbirinden değerli olan evlatlarımız birer nadide çiçektir. Doğru ilgi, doğru yönlendirme ve seçkin bir eğitim kurumu, seçkin bir eğitimci  kadrosunun elinde yetişen evlatlarımız hayatları boyunca aldıkları bu anlamlı eğitimin artı yanlarını yaşayacak ve yaşatacaklardır.

Temel hedefimiz; üstün başarı, çalışkanlık, topluma saygılı, sorumluluk sahibi, lider karakterli, çok yönlü, farklılıklara karşı hoşgörülü, sağlıklı ve dengeli bireyler yetiştirmektir.

Hayatın her alanında siz sayın velilerimize ve öğrencilerimize başarılar ve güzellikler dileriz.